SwedBank Robur kokie jūsų portfelio paskirstymo %? (automatinis/nemokamas investavimas)

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4
Re: SwedBank Robur kokie jūsų portfelio paskirstymo %? (automatinis/nemokamas investavimas)

Standartinė kajatonas » Pir Bal 12, 2021 1:12 pm

N1KO rašė:
Pir Bal 12, 2021 1:09 pm
šešinuliai rašė:
Pir Bal 12, 2021 7:29 am
kajatonas rašė:
Sek Bal 11, 2021 7:24 pm
Kaip manote - ar yra prasmes ETF'o, pvz VWCE diversifikacijai naudoti Robur fondus (pvz Global + EM) ? Suprantu, šie mano palyginti investiciniai vienetai yra panasus savo sudetimi, tik seka kitoki indeksa ir, beabejo, fondai yra aktyviai valdomas produktas.
Nėra prasmės. Susipirksi lygiai tas pačias įmones tik už didesnius mokesčius.
Vienintelė logiška priežastis - norėjimas išskaidyti portfelį per keletą brokerių.
Robur isigijimas nieko nekainuoja, VWCE vienkartinis 11eur. Kurioje vietoje pirkdamas Robur sumokes daugiau mokesciu?
Viskas tvarkoje. Manau gerb, šeši nuliai turėjo omenyje valdymo mokesčius.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bal 12, 2021 1:25 pm

N1KO rašė:
Pir Bal 12, 2021 1:09 pm
Robur isigijimas nieko nekainuoja, VWCE vienkartinis 11eur. Kurioje vietoje pirkdamas Robur sumokes daugiau mokesciu?
Suprantu, kad lengva jaustis lyg nieko nesumoki už Robur'ą, nes mokestis paslėptas pačiame fonde, bet valdymo mokestis yra daug didesnė blogybė, nes jis pasikartojantis ir susietas su portfelio dydžiu. Tai nežinau ar tau čia naujiena, bet Robur fondai kainuoja. Ir nemažai. Bet vistiek neblogas produktas.

Tik jau turint VWCE, papildomai pirkti Robur fondus vien dėl turto diversifikacijos visiškai nėra prasmės. Sviestas sviestuotas.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Pir Bal 12, 2021 2:24 pm

šešinuliai rašė:
Pir Bal 12, 2021 1:25 pm
N1KO rašė:
Pir Bal 12, 2021 1:09 pm
Robur isigijimas nieko nekainuoja, VWCE vienkartinis 11eur. Kurioje vietoje pirkdamas Robur sumokes daugiau mokesciu?
Suprantu, kad lengva jaustis lyg nieko nesumoki už Robur'ą, nes mokestis paslėptas pačiame fonde, bet valdymo mokestis yra daug didesnė blogybė, nes jis pasikartojantis ir susietas su portfelio dydžiu. Tai nežinau ar tau čia naujiena, bet Robur fondai kainuoja. Ir nemažai. Bet vistiek neblogas produktas.

Tik jau turint VWCE, papildomai pirkti Robur fondus vien dėl turto diversifikacijos visiškai nėra prasmės. Sviestas sviestuotas.
0.3% vs 0.22% nėra taip jau daug brangiau swed fondas palyginus su VWCE.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Pir Bal 12, 2021 3:13 pm

aš tai pasirinkau per kelias vietas, kaip sakoma "nelaikyti vienam krepšy visų kiaušinių" ir padalinti pačio brokerio riziką per kelias platformas.
VWCE imu per IB, o Robur per Swed. Pagrindinio Robur "global" varianto (kuris šiaip labiau, kaip IWDA, o ne VWCE), mokestis labai mažas 0,3% vs 0,22% pagal trackinimo visokias paklaidas žiūrint, rezultate gali būti "tas pat".
Pliusas, jog visiškas nemokamas pirkimas. O dar didesnis pliusas (bent jau man), kad nereikia jungtis ir daryti pirkimo (taupo laiką ir emociškai atskiria nuo sandorio, labiau skatina būti pasyviu investuotoju).
Dėl pirkimo mokesčio nebuvimo, swede uždėjęs "kas savaitę" pirkimą, kas teoriškai turėtų teigiamai suveikti dėl "dollar cost averaging". Taip pat Robur dar didelį pliusą matau - pirkimą "fractional shares" principu. VWCE nuolat pirkimo kaina skiriasi. Tarkim, jei skiri VWCE 500€, gaunasi ~5,5 vnt (90€/vnt.) kainą ir matyt nusipirksi 5 vnt už 450€ arba turėsi papildomų sukrapštyt, kad išeitų 6vnt. bet kainai (ilgainiui) pakilus vėl atsiras ta pati dilema - 5 ar 4 vnt pirkt ir t.t. (IB "fractional shares veikia tik US akcijoms, bet ne ETF).
Swede labai džiugina "set&forget" logika, ypač dabar, kai rinkoje kainos stipriai svyruoja trumpuoju laikotarpiu, atsiranda noras (bent jau man) gaudyti tas kainas, dedantis "limit" orderius, bet ilgainiui jie suvalgo laiko ir dar kartais net brangiau kainuoja.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

mariakas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:33
Užsiregistravo:Šeš Sau 02, 2021 3:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė mariakas » Pir Bal 12, 2021 5:32 pm

Del to DCA as buvau pasidares net kiekviena diena pirkima robur automatini, kad geriau issividurkinti, bet po deklaracijos pagalvojau, kad kazkada norint pardavineti dalimis ir naudojant fifo metoda uzsiknisiu skaiciuoti...tad gryzau vel prie kas menesinio pirkimo

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bal 12, 2021 5:54 pm

Dr.Robert rašė:
Pir Bal 12, 2021 2:24 pm

0.3% vs 0.22% nėra taip jau daug brangiau swed fondas palyginus su VWCE.
Šiek tiek brangesnis, šiek tiek siauresnis, tai kam jo reikia? Pačių underlying assets diversifikacijai tai tikrai nereikalingas.

Bet kaip Dovydas jau paminėjo - verta svarstyti brokerio diversifikacijai, ypač augant portfeliui ir keliais kartais viršijant brokerių apsaugos ribas. Čia aš sutinku, geras produktas ir galiausiai atras vietą mano portfelyje.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Pir Bal 12, 2021 9:35 pm

Man patiko robur. Ir nemokamai perki ir nemokamai laikai, jei turi 100 tūkstabnčių eur portfelį! Tam gali stoti į elitinį swedbank klubą - privatbank. Viskas pigiau o aptarnavimas geresnis.

TomyK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:48
Užsiregistravo:Pen Sau 08, 2021 1:05 pm
Gavo patiktukų: 3

Standartinė TomyK » Ant Bal 20, 2021 9:13 am

Radau įdomią žinutę traders.lt forume:

"Prašome atkreipti dėmesį į tai, kad šis jūsų pavedimas gali būti laikomas trumpalaike ar pertekline prekyba, arba „investavimo laiko parinkimu pagal rinkos svyravimus“ (angl. “market timing“). Fondo valdymo įmonė, atsižvelgdama į fondo taisykles, gali apriboti arba atmesti tokį pavedimą, arba taikyti kitas priemones, kad užkirstų kelią trumpalaikei prekybai. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kas yra trumpalaikė ar perteklinė prekyba, arba „investavimo laiko pasirinkimas pagal rinkos svyravimus“, perskaitykite fondo taisykles ir, prireikus, pasikonsultuokite su fondo valdytoju ar kompetentingu finansų patarėju."
Daugiau: https://www.traders.lt/forums.php?m=pos ... ast#bottom

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Bal 20, 2021 10:08 am

TomyK rašė:
Ant Bal 20, 2021 9:13 am
investavimo laiko parinkimu pagal rinkos svyravimus“ (angl. “market timing“)
Žinosim market timing vertimą į lietuvių kalbą:)

TomyK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:48
Užsiregistravo:Pen Sau 08, 2021 1:05 pm
Gavo patiktukų: 3

Standartinė TomyK » Ant Bal 20, 2021 10:35 am

O kas yra perteklinė prekyba?

Skelbti atsakymą