Vaiko portfelis

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5
Vaiko portfelis

Standartinė darbai » Šeš Vas 01, 2020 3:07 pm

Sveiki.
Kadangi ETFmatic pakeitė savo sąlygas ir nebeliko vaiko investicinės sąskaitos (o kaip tik norėjau ją atidaryti), iškilo klausimas, kur kaupti vaiko pinigus?
Periodas - apie 18-24 metai. Suma - 60-100 eur/mėn. Kadangi pinigų išgryninimo terminas nėra tiksliai apibrėžtas, manau galiu investuoti į rizikingus įrankus, kaip akcijos. Kol kas sugalvojau tik tokius variantus:
1. Vistiek atsidaryti ETFmatic sąskaitą savo vardu. Minusai - būtinas 2000 eur pradinis įnašas ir mokesčiai (žinoma, jie nesigaus dideli nuo tokios sumos). Pliusai - gausis atskira "vaiko sąskaita", kurioje aišku, kiek bus sukaupta termino pabaigoje bei platformos suteikiama ETF diversifikacija.
2. Prijungti prie savo portfelio Interactive Brokers platformoj. Planas, kad kiekvieną mėnesį "savo pinigus" (po 500-1000 eur) investuoju į pasirinktus akcijų ir obligacijų ETF ir plius dar už "vaiko pinigus" perku, sakykime, kažkurį vieną atskirą akcijų ETF (kad gautųsi šiokia tokia atskirtis nuo tėvo portfelio). Pliusai - viskas vienoje vietoje. Minusai - tik vieno ETF siūloma diversifikacija.
Gal turite kas geresnių variantų?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Šeš Vas 01, 2020 3:35 pm

Mes kaupiame keliose vietose.
Dviem vaikam žmona kaupia SEB. Jau 6 metus. Po 30 eurų mėn. Investuojama į obligacijas. GPM lengvata kiek didina grąža, realiai gaunasi kiek daugiau nei infliacijos dydis. Minusas, kad sunkiau nusiimti.
Aš dar trečiam vaikui perku obligacijų ETF IBKR platformoje, ticker AGGH. Manau metams gausis tie patys 360.
Plius šiais metais kiekvieną mėnesį pirksiu vaikams po kokią nors 1 akciją (didelių kompanijų), nelabai svarbu ar short term sėkminga. Tikiu, kad po 12+ metų vis tiek bus gerai.
Perku, nes neišnaudoju 10 USD minimumo, tai galiu pirkti ir po 1 akciją.

Mano bus keli skirtingi ETF. Vaikų - ir pavienės ir AGGH.

Bet kokiu atveju, manau viskas ką darai, gerai :)
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Vas 01, 2020 4:06 pm

darbai rašė:
Šeš Vas 01, 2020 3:07 pm
tik vieno ETF siūloma diversifikacija.
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating sudaro galimybę turėt pasaulio akcijas vienam fonde.
Siūlau pabandyt pamodeliuot, kiek ETFmatic 0,48 % valdymo mokestis ir dividendų apmokestinimas turėtų įtaką ateities rezultatams. Galbūt tai irgi kažkiek padėtų apsispręst.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Vas 01, 2020 4:17 pm

Giem rašė:
Šeš Vas 01, 2020 3:35 pm
Investuojama į obligacijas.
Ne pats geriausias būdas ilgesniam laikotarpiui.
Giem rašė:
Šeš Vas 01, 2020 3:35 pm
Plius šiais metais kiekvieną mėnesį pirksiu vaikams po kokią nors 1 akciją (didelių kompanijų), nelabai svarbu ar short term sėkminga. Tikiu, kad po 12+ metų vis tiek bus gerai.
Tikėtina grąža tokios strategijos turėtų būt mažesnė nei indekso.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Šeš Vas 01, 2020 4:35 pm

laurizas, puikiai suprantu ir sutinku.

Čia daugiau šeimos sutarimu. Žmona sutiko, kad aš apskritai investuočiau mūsų bendrus pinigus su sąlyga, kad paisysiu kelių jos norų. Pirmas - kad vaikų pinigai būtų mažos rizikos (t.y nebūtų prarasti). Tai obligacijos praktiškai ~= terminuotas indėlis. Geriau mažesnė grąža, bet maža rizika.

O dėl akcijos, tai čia toks emocinis dalykas. Kai galėsiu pasakyti, kad va tu turi MCD ar Disney akciją. Dar ir sudominsiu. Indeksas tiek žmonai, tiek vaikams nesuvokiami dalykai. Jinai pasiskaičius apskritai abejoja "indeksais", jai priimtiniau dividendų augimo strategija, ar pavienės kompanijos, kurios perspektyvos. Kadangi šioms pozicijoms bus skiriama tikrai nedidelė portfelio dalis, tai nelabai aš jaudinuosi.

Didžioji dalis visgi skiriama VWCE.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Šeš Vas 01, 2020 4:47 pm

Vis dar mokomės, kaip, elgtis su pinigais. Labai norėtųsi vaikams sukelti susidomėjimą, kad patys bandytų suprasti, kas ir kaip. Manęs niekada niekas gyvenime nemokino kas yra akcija. Norėčiau, kad mano atžalos matytų plačiau :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Šeš Vas 01, 2020 6:58 pm

Mūsų šeima neseniai irgi pasipildė nauju šeimos nariu, tai žadėjau investuoti gaunamus "vaiko" pinigus, t.y. dabar jau 60 eur/mėn. Bet kol kas guli tie pinigai sąskaitoje neinvestuoti. Taip pat turėjau mintį naudotis ETFmatic, bet kiek supratau ten būtų išmokami dividendai ir kartais gal net parduodamos pozicijos, tad tektų mokėti kapitalo prieaugio ir dividendų mokesčius, kas nelabai patrauklu. Galvoju dabar palauksiu Evarvest, turėtų ne už kalnų atsirasti, ten gal kokį ETF ar kelis pirkčiau. Turiu IB sąskaitą, bet nenoriu ten maišyti su savo investicijomis.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Vas 01, 2020 7:53 pm

T. J. rašė:
Šeš Vas 01, 2020 6:58 pm
Galvoju dabar palauksiu Evarvest, turėtų ne už kalnų atsirasti, ten gal kokį ETF ar kelis pirkčiau.
O Trading212?

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Sek Vas 02, 2020 9:50 am

laurizas rašė:
Šeš Vas 01, 2020 7:53 pm
T. J. rašė:
Šeš Vas 01, 2020 6:58 pm
Galvoju dabar palauksiu Evarvest, turėtų ne už kalnų atsirasti, ten gal kokį ETF ar kelis pirkčiau.
O Trading212?
Nebuvau apie tokį realiai girdėjęs, tik šiame forume apie jį perskaičiau, bet matau Mr. BM. parašė postą apie šį brokerį, tai manau susilaikysiu nuo jo :D

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Sek Vas 02, 2020 11:21 am

As sita reikala esu isprendes paprasciau. Viskas guli viename portfelyje... mano, zmonos.. vaiku..
Plius yra atskiras exeliukas kur graziai surasyta... kas kiek kam priklauso. Panasiai kaip mini investicinis fondas...

Su viena saskaita zymiai paprasciau tvarkytis.. or ir IB minimuma galima pasiekti greiciau, nei ismetant po skirtingas saskaitas.

Skelbti atsakymą