Karjera ir jos planavimas

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
+++
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 4

Karjera ir jos planavimas

Standartinė +++ » Šeš Geg 23, 2020 6:11 pm

Sveiki. Sugalvojau uzvesti tokia karjeros tema. Susidariau ispudi, kad vakaru pasaulyje zmones dazniau galvoja apie karjera, daugiau strateguoja ta tema. Dazna tema angliskuose (dazniausiai amerikietiskuose) FIRE ar finansu forumuose apie tai, kaip zmones derasi del darbo uzmokescio, sokineja per imones, keicia valstijas/miestus, kad kiltu pozicijose, keltusi atlyginimus (daznai kalbama apie 20-30% darbo uzmokescio padidejimus), benefitus.

Lietuvoje, bent jau savo pazistamu rate, gana retai girdziu pokalbius tokiom temom. Daugelis zmoniu sedi tose paciose imonese daugybe metu. Kartais atrodo, lyg is senu laiku butu uzsilikes kazkoks tikejimas, kad kilimas imoneje priklauso daugiausiai nuo isdirbto laiko toje imoneje. Atlyginimas taip pat daznai kyla tik naturaliu budu metiniu pokalbiu metu keliais procentais. O darbo vieta daznai keiciama tik del to, kad senoji pradeda uzknisti, o ne del kazkokiu karjeros ambiciju ar planu.

Kokiu pastebejimu turite sia tema? Ar dažnai mastote apie karjera? Ar ja planuojate/strateguojate? Galbut galite pasidalinti savo planais ar patarimais. Galbut musu darbo rinka tiesiog per maza mano minetiem "sokinejimam" ar strategavimam?

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai: 155
Užsiregistravo: Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 27
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Stoic » Šeš Geg 23, 2020 6:43 pm

+++ rašė:
Šeš Geg 23, 2020 6:11 pm

Kokiu pastebejimu turite sia tema? Ar dažnai mastote apie karjera? Ar ja planuojate/strateguojate? Galbut galite pasidalinti savo planais ar patarimais. Galbut musu darbo rinka tiesiog per maza mano minetiem "sokinejimam" ar strategavimam?
Tema, kuria diskutuoti verta.
Manau, kad reikia svarstyti karjeros galimybes jau universitete (vertinga būtų ir anksčiau, bet bent aš būdamas mokiniu buvau toli gražu nepajėgus to daryt). Mintis, rodos, savaime aiški, bet dauguma studentų turi tik labai labai miglotą suvokimą, ką veiks po mokslų (ypač galioja humanitarinių mokslų studentams, pastarieji dažnu atveju apskritai nežino, kuo nori būti, ogi beje viena pagrindinių uni užduočių yra padėti mums išsiaiškinti kuo norime būti). Tiksliukai manyčiau labiau žino, kokių pozicijų gali tikėtis ir jau iš anksto nėra sunku domėtis, kur kaip kas.
Medicinoje (iš kur aš atėjęs) kiek kitaip. Visiems kaip akmenyje iškalta: univeras (LSMU yra sofistikuota profkė kaip kažkas skambiai tarstelėjo)--->~4-5m. rezidentūra (kurios metu įprastai dar kažkur papildomai dirbama ,pvz., skubios pagalbos skyriuose)---> dirbu gydytoju, kur likimas nublokš.

Aš vokiečių pradėjau mokytis penktam kurse (gaila, kad ne anksčiau), džiaugiuos, kad planavau. Planuoju ir dabar, kad po rezidentūros Vokietijoje likimas mane nublokš į Šveicariją. Tikiuosi nepamesti maksimalizmo vyresniame amžiuje.

Buvo pas mus uni karjeros centras, yra, manau, visose kolegijose ir uni, bet AFAIK niekas ten planuoti karjerų neina, o jei eina tai super. Šiaip norėtųsi kažkokios kompetetingos rankos ant peties, kad patartų ar kad kas pasakytų ,,esi reikalingas". Užsienis pasakė.

TL;DR: Studentai planuokit, svarstykit, strateguokit iš anksto. O tada smokit.
Mano blog'as - stoic.lt
Naujausias įrašas (su finansais nesusijęs): Hospitacija Vokietijoje

Vartotojo avataras
mėtinis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 81
Užsiregistravo: Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 17

Standartinė mėtinis » Šeš Geg 23, 2020 6:47 pm

Įdomu padiskutuoti. In general, manau, kad užsilikęs pas mus dar sovietmetis, kai laikomasi "šiltos vietelės", o net ne tokioje šiltoje vietelėje sėdintys bijo kažką keisti ir drumsti vandenį. Užtruks, kol būsime wild corporate America.

Bet, taip pat manau, kad šitas keičiasi. Taip, man irgi pirmiausia galvoje išdygsta 40 metų vienoje vietoje atidirbęs tūlas lietuvis. Bet apie tokius, mano aplinkoje, jau sakoma "nenoriu dirbti, kaip mūsų tėvai dirbo". Ir savo late 20s-early 30s aplinkoje beveik neturiu pavyzdžių, kurie 5 metų stažą sukaupė vienoje darbovietėje, nors darbo rinkoje jau 10-15 metų.

O taip pat ir tas karjeros planavimas bei strategavimas labai priklauso tiek nuo amžiaus, tiek nuo profesijos.
Aš asmeniškai darbų keisti nebijojau, bet juos keičiau vedamas smalsumo, tikrai ne finansinių motyvų. Tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, pasilyginus su draugais, tas šokinėjimas per darbus atsipirko, nes su kiekvienu darbu algą įmanoma pasikelti 20-30%, ypač pradžioje. O įmonės viduje, kaip pats jau sakei, yra "taisyklės" ir year-on-year dažniausiai atlyginimai keliami tik infliacijai padengti.

Ir galiausiai, finansus iš tiesų planuoju labiau nei karjerą. Turiu omenyje exceliukus, planus į priekį bei sekančius žingsnius. Matyt nėra gerai dėl to, todėl lauksiu kitų forumo narių pasidalinimų :)

pliumbum
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė pliumbum » Šeš Geg 23, 2020 8:53 pm

12 metų dirbu vienoje įmonėje. Atrodytų, kad per ilgai. Man pačiam kartais taip atrodo. Bet aš for sure žinau, kad Lietuvoje daugiau gauti su savo darbu vargu ar galėčiau. Dauguma gauna mažiau. Taip yra, nes mes savo srityje esame lyderiai ne tik Lietuvoje, bet turbūt visoje Rytų Europoje. Savo darbovietėje esu įrodęs, ką galiu ir iš tiesų nors streso daug, bet stabilumo ir garanto irgi daug. Nematau prasmės kažką keisti. Naujoje vietoje dar neaišku, kokie būtų santykiai su vadovais, darbuotojais, ar man tiktų kultūra. Dirbdamas savo darbą UK ar Olandijoje gaučiau daugiau. Bet ne tiek daugiau, kad smarkiai išloščiau atmetus didesnius pragyvenimo kaštus. O prarasčiau daug nematerialių dalykų.

Artur
Mustachian
Pranešimai: 185
Užsiregistravo: Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 16

Standartinė Artur » Sek Geg 24, 2020 1:24 am

Jau mokykloje 10-oje klasėje žinojau, kokia profesiją pasirinksiu. Karjera prasidėjo LT įmonėje, įgavus kelis metus patirties bėgau iš ten kuo greičiau, nors buvo atkalbinėjimų iš artimųjų ir darbovietės, kad va stabilu, darbas pastovus, pareigose greit pakilsiir t.t. Darbo užmokestis bei darbo sąlygos netenkino nė kiek.
Tada prasidėjo darbo paieškos, užtruko pusę metų beveik, kol radau. Per tą laiką 2kart atsisakiau darbo pasiūlymų, nes vėlgi netenkino siūloma alga ir sąlygos.
Tada pradėjau dirbt belgų įmonėje (virš 5m), poto olandų (vis dar tebedirbu). Lietuvoje ir daug kur kitur tokios algos negaučiau. Darbas pats patinka, minusas tik vienintelis, kad reik išvykti komandiruotėms (po visą pasaulį), tai šeimos nematau (internetas/tel bendravimas).
Planuot jau reik mokykloj, gerai jei yra kas nukreipia tinkama linkme, arba jei žmogus tikrai žino ko nori. Tada darai, kas patinka ir gauni eurus.
Nereik bijot keist darbo ir sėdėti jei jis tikrai nepatinka. Jei netenkina alga, eit ir reikalaut daugiau (jei manai, kad esi vertas).
Visada kažko mokytis ir praplėsti pasaulėžiūra, jei yra galimybė kursai, kurie taip pat padės karjeros kilime. Praktika priveda prie tobulumo. Savo srities specialistas daugeliu atveju taps paklausus darbo rinkoje ir jau tada jis gali rinktis darbovietę.
Liko pakilti dar paskutinį laiptelį savo darbo sferoje ir tada atsivers dar platesnės galimybės ir jei reiks darbovietė bus pakeista.
Kai žmogus puikiai žino ko nori ir turi užsibrėžtus tikslus, tada jie tampa lengviau pasiekiami.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Mustachian
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 33
Gavo patiktukų: 8

Standartinė honestFIRE » Sek Geg 24, 2020 8:03 am

Reikia turėti didelius kiaušinius, kad mokykloje pradėti savanoriauti ar dirbti. Tai pravers ir vėliau gyvenime :)

Aš mokykloje svajojau apie kitokį darbą nei dabar, bet po kelių metų supratau, kad jis ne man. Tai supratau dar universitete, kai turėjau dar daugiau veiklų ir galėjau rinktis tarp to, kas man patinka labiau ir nereikėjo galvoti, tai ką daryti dabar. :) Bet kokiu atveju, net jei ir tos veiklos nebetęsiau, įgijau įgūdžių, kuriuos galėjau panaudoti ir kitur ir tas įgūdžių universalumas norisi tikėti, kad yra viena iš mano stiprybių. :)
:arrow: KAIP NUSIPIRKTI PIRMĄ BUTĄ NUOMAI VILNIUJE. I DALIS

Bondora 46.41%, FinBee 22%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 26.4%, EvoEstate 13.5%, Reinvest24 13.2%

dali.us
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Gavo patiktukų: 5

Standartinė dali.us » Pir Geg 25, 2020 4:42 pm

Karjieros planavimas zinoma gerai.

Jau nuo 9 klases zinojau kad busiu IT'shnikas. Du diplomai, pagal specelybe uzdarbiaut pradejau nuo antro semestro. Bet... kaip musu kaime sakydavo: zmogus planuoja o dievas juokias. Dabar save laikau siauros specelizacijos energetiku :). 20 metu gimtajam institute... plis dar 8 chalyminant uzsieny. Kai dabartinis konktraktas baigsis - tikiuosi vel atgal priims :D

O kai kas nors paklausia patarimo del naujo darbuotojo.. dazniausiai rekomenduoju vengti "turistu". Jei zmogus vienoj kontoroj neuzsibuna ilgiau metu... tai su juo kazkas netaip. Net jei normalus zmogu us jei pabega koju neapsiles tai kontorai is jo tikriausiai daugiau nuostolio nei naudos.

+++
Naujokas
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 4

Standartinė +++ » Pir Geg 25, 2020 5:32 pm

Matau daug kas mini mokykla. Sutikciau, kad tai svarbu irgi, ypac krypties nusistatymui. Nors tiesa sakant kurdamas tema labiau masciau apie karjeros planavima, kuris daromas jau pradejus karjera. T.y. kai jau pamatai ir supranti, kokios galimybes yra toje tavo pasirinktoje sferoje, ka reiskia vadovavimas, lydersyte, galbut projektu valdymas ir panasus dalykai.
dali.us rašė:
Pir Geg 25, 2020 4:42 pm
O kai kas nors paklausia patarimo del naujo darbuotojo.. dazniausiai rekomenduoju vengti "turistu". Jei zmogus vienoj kontoroj neuzsibuna ilgiau metu... tai su juo kazkas netaip. Net jei normalus zmogu us jei pabega koju neapsiles tai kontorai is jo tikriausiai daugiau nuostolio nei naudos.
Galbut siek tiek idealizuosiu, bet manau, kad visokiu atveju gali buti. Zmogus gali buti geras projektu vadovas, problemu sprendejas. Galbut zmogus iesko issukiu, jis gali ateiti i imone projektui, ji atlikti ir vaziuot toliau, o jo sugalvotus/idiegtus dalykus jau atlikineti kazkas, kas yra labiau "operatyvinej" pozijoje.

dali.us
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Gavo patiktukų: 5

Standartinė dali.us » Tre Geg 27, 2020 8:16 am

Sėkmingai karjierai reikalingos žinios ir patirtys labai priklauso nuo to, kuo užssiimi. Yra tik 2 gebėjimai, būtini bet kuriai sėkmingai karjierai, nepriklausmai nuo profesijos:
Networking ir Bullshitting.

Mintys ne mano, bet jom pritariu 100%, Svarbu ką pažįsto (ir kas pažysta tave) ir kaip gerai sugebi save parduoti :)

Skelbti atsakymą