Investicinis auksas

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
dali.us
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: Pen Bal 26, 2019 5:20 am

Re: Investicinis auksas

Standartinė dali.us » Pen Spa 11, 2019 5:03 pm

Codex rašė:
Tre Spa 02, 2019 3:08 pm
Sveiki, galbūt kas nors perkate investicines monetas per florinus.lt? O gal yra kažkur geriau?

Galvoju įsigyti fizinio aukso ir tiesiog turėti ilgai. Gal labiau patyrę numizmatai patartų kokias monetas šiandien racionaliausia pirkti? Arba kokios literatūros paskaityti?
Siūlyčiau į numizmatiką nelysti. Labai sudėtingas ir nepastovus reikalas. Jei nori aukso.. paprasčiau investicinės monetos ir luiteliai.
Jei domina grynai fizinis auksas... laikymui amžinai, tai, kiek pats susiduriau, geriausius variantus (jei perki mažiau nei unciją) gali rasti apyvartinių monetų pavidalu. Visokios helvetikos, guldenai, dukatai ir panašiai. Ne naujai perkaltos monetos o senos, (dažniausiai XX a. pradžios, XIX pabaigos), bet neturinčios numizmatinės vertės. Reik žiurėti gryno aukso gramo kaina.

Jei kažkada planuoji auksą parduoti, dažniausiai geriausias "round trip" variantas yra luiteliai. Proginės monetos kainuoja kiek brangiau (skirtumas dažnai tik keli procentai), o jei reikės greitai parduoti.. gausi tiek pat kiek už luitelį. Tiesa, neskubant, progines gali parduoti brangiau... bet tai užima daug laiko ir nebutinai išeisi į pliusą.

P.S. fizinis auksas - labai marudnas reikalas. Šiuo metu cirkuliuoja nemažai aukšto lygio padielkių, kurių namų sąlygomis net lombardai neatskirs (atitinka svoris, dydis ir teisingai su rūgšimi reaguoja). Plius dar saugoti reikia... taip kad neišneštų.

Skelbti atsakymą