BALTIC MUSTACHE
  • PRADINIS
  • FORUMAS
  • Investavimas
  • Gyvenimo būdas
  • MŪSŲ PROGRESAS
  • Archyvas
  • APIE

BALTIC MUSTACHE

  • PRADINIS
  • FORUMAS
  • Investavimas
  • Gyvenimo būdas
  • MŪSŲ PROGRESAS
  • Archyvas
  • APIE

5 patarimai kaip uždirbti daugiau

nuo Mr. BM. 2019 2 rugsėjo
2019 2 rugsėjo
5 patarimai kaip uždirbti daugiau

Didesnis uždarbis yra vienas iš svarbiausių elementų, siekiant finansinės nepriklausomybės. Uždirbti daug nėra būtina (galima ieškoti racionalių būdų taupyti), tačiau uždirbant, finansinius tikslus pasiekti yra lengviau. Pastaruoju metu gaunu vis daugiau panašių klausimų: kaip uždirbti daugiau nei vidutinis atlyginimas? Ar galėtum duoti patarimų kaip pasididinti atlyginimą? Kokioje srityje dirbti, kad uždirbti daugiau? Nespėju visiems atsakyti taip kaip norėčiau ir kaip esate verti, todėl nusprendžiau aprašyti keletą bendrų, bet svarbių patarimų, kurie pastaruosius metus man padėjo padidinti pajamas keletą kartų.

Daryk tai, ką mėgsti

Visų pirma privalai rasti atsakymą savyje: ką aš noriu dirbti gyvenime? Mėgstamas darbas ar veikla turi būti jau dabar, o ne tada, kai pasieksi finansinę nepriklausomybę. Atsakyk sau: koks darbas man teiks džiaugsmą? Čia svarbu suprasti, kad atsakymas bus aiškus nebūtinai dabar. Žmogus yra sudėtinga būtybė, kuri ne visada žino, ko nori iš gyvenimo. Viskas ok, jeigu savo mėgstamą veiklą atrasi 40-ies, tai vis dar labai gerai! Lygiai taip pat viskas ok, jeigu atsakymą rasi palaipsniui, bet ne iš karto. Nėra per vėlai. Svarbiausia rasti save.

Kasdienybė reikalavo daug kompetencijų.

Dar prieš įvykstant agrarinei revoliucijai, žmogaus šansai išgyventi buvo gerokai didesni, kai jis turėjo daug kompetencijų įvairiose srityse. Mokėjai medžioti, kautis, statyti namus, gaminti maistą – turėjai didesnius šansus išgyventi. Kasdienybė reikalavo daug kompetencijų. Bet vos tik žmonės tapo sėslūs, viskas pasikeitė. Buvo pradėti vertinti ekspertai, kurie užuot turėję daug gebėjimų, tapo vienos, siauresnės srities profesionalai. Aludariai. Kalviai. Būrėjai. Atsirado kooperavimasis, dalybos, pinigai. O tuo tarpu šiandien, labiausiai yra vertinami žmonės, kurie tampa ypač siauros ir stipriai specializuotos profesijos ekspertai. Konkrečių automobilių markių elektros specialistai. Burnos higienistai. Stogų dengėjai. Širdies chirurgai ir pan.. Trumpai tariant, norėdamas uždirbti daugiau, privalai tokiu tapti, antraip būsi pasmerktas nuolatinei konkurencijai su kitais vidutiniokais. Skirk savo laiką vienai, mylimiausiai sričiai ir galiausiai tapsi guru.

2. Kas tu būsi?

Ne ką mažiau svarbu nuspręsti kaip uždirbsi pinigus: sieksi darbuotojo karjeros ar kursi savarankišką verslą? Abu variantai yra geri, tačiau reikalaujantys skirtingų asmeninių ir profesinių savybių. Vadovų atlyginimai per pastaruosius 69-erius metus JAV kilo po beveik 15% per metus, Lietuvoje potencialo tikrai irgi yra, kuriasi vis naujos tarptautinės įmonės.

O jeigu to nepakaks, galima rinktis rizikingesnį verslininko ar laisvai samdomo darbuotojo kelią su potencialiai didesnėmis galimybėmis. Vos tik nuspręsi galėsi iškart susirasti sau reikiamą literatūrą ir pradėti kryptingai mokytis subtilybių. Taip, taip, knygų skaitymas padeda daugiau uždirbti!

3. Didink savo vertę

Kasryt atsikėlęs, kasdien susidurdamas su darbinėmis situacijomis ir kas vakarą turėdamas laisvą minutę klausiu savęs: – ko man trūksta, kad darbdavys mane labiau vertintų? Kokių savybių ar kvalifikacijų man trūksta? Ką aš šiandien ir dabar galiu padaryti, kad mano vertė didėtų? Gal tapti labiau komunikabilesniu? O gal pagilinti profesines žinias? O gal labiau atsipalaiduoti? Nuolatinis savęs kvestionavimas galiausiai prives prie konkrečių problemų įvardinimo. O čia jau pats supranti – problemos įvardinimas ir pripažinimas sau, yra pirmas žingsnis ją pašalinant.

4. Deliver more

Rašau angliškai, nes nemoku šio termino skaniai išversti į Lietuvių kalbą. Bet esmę ko gero jau supratai – savo darbdaviui ar klientui suteik daugiau, nei jis tikisi. Tik truputį daugiau gali lemti labai daug. Įsivaizduok du automobilio variklio meistrus. Pirmasis ir antrasis automobilį sutvarko vienodai greitai, vienodai kokybiškai ir už vienodą kainą. Lygybė. Tačiau antrasis skiria papildomas 5 minutes ir nuplauna variklį prieš atiduodamas automobilį. Kurį meistrą rekomenduosi draugui? Klausimų kaip ir nekyla, o tie patys dėsniai galioja kone visose gyvenimo situacijose.

5. Stoiškumas

Stoiškumas mano akimis yra tiesiog optimistiškas požiūris į dalykus. Visus dalykus. Stiklinė ne pustuštė, bet puspilnė. Arba vasara dar tik įpusėjo, o ne jau įpusėjo. Plačiau apie tai legendiniame straipsnyje kalbėjo MMM, bet man asmeniškai labiausiai padėjo tai, jog net ir apmaudžiausiose situacijose stengiuosi raminti save ir žvelgti į įvykius kaip į vertingas pamokas. Prisipažinsiu, ne visada gaunasi, bet viduje stengiuosi. Sudužo telefonas? Ok, aš pats esu dėl to kaltas, kitą kartą nebepaliksiu jo ant stalo krašto. Sugedo automobilis pusiaukelėje? Gera patirtis! Kitą kartą atliksiu diagnostiką prieš kelionę. Situacijų galima prigalvoti kiek tik nori. Gyvenimas yra sudėtingas, visko kontroliuoti tu negali. Bet visada gali kontroliuoti tai, kaip reaguoji į tam tikrus įvykius.

Mr. BM.

Kaip uždirbtipatarimaipinigaiUždarbisUždirbk daugiau
8 komentarai
12
FacebookTwitterGoogle +Pinterest
Mr. BM.

ankstesnis įrašas
Balticmustache maisto pirkimo įpročiai
sekantis įrašas
Balticmustache portfelis

You may also like

Balticmustache progresas. 2021 I pusmetis

Naujas ar naudotas automobilis?

752 ir 173 taisyklė: kiek kainuoja mūsų įpročiai?

Balticmustache maisto pirkimo įpročiai

Atskleista! Balticmustache išlaidos 2018

Ką skaito Balticmustache? 2018

Iššūkis – į darbą be automobilio metus (Rugsėjis,...

Maistas – investavimo priemonė?

Iššūkis – į darbą be automobilio metus (Birželis...

Iššūkis – į darbą be automobilio metus (suvestinė)

8 komentarai

Armina 2019 4 rugsėjo - 11:10

Pagaliau sulaukėm naujo straipsnio! Tikiuosi nepradingsi vėl vienam sezonui! 😀

Reply
Mr. BM. 2019 6 rugsėjo - 23:11

Atvirkščiai, grįžtu, tai straipsnių bus daugiau!

Reply
Darius 2019 5 rugsėjo - 08:00

6. Ir iš patirties geriausiai veikiantis, keisk darbus kaip kojnes. Vienam darbe ne daugiau 2 metai kad ir kaip gerai ten butų. Atlyginimas tada kyla dvizenkliais skaičiais. Aišku konkurencinga skilla reikia turėt.

Reply
HonestFIRE 2019 5 rugsėjo - 12:04

Manau, kad ir toj pačioj vietoj, jei esi vertinamas, kasmet gali pasiekti dviženklius skaičius. 🙂 Galbūt susiję su karjeros pradžia, tačiau kasmet alga auga 30%.

Reply
Darius 2019 9 rugsėjo - 08:34

Čia priklauso nuo HR sėdinčio kompanijoj. Bent jau didelėse kompanijose nėra praktikos kelti dviženklaiis skaičiais nes tada neatsimuši prašytojų. Reliai mediana kyla tik naujų darbuotojų dėka. Rezultate paskui turim žmogus su 5-8 metų patirtim gauna mažiau už žalią studentą. Teko matyt kaip labai aukšto levelio seni darbuotojai palieka kompanijas vien dėl to ir kompaniją labai kenčia bet principai aukščiau visko!. Dar yra workaround išeini kitur ir grįžti po 6mėn su 40% didesne alga. Tada HR kaip ir OK toks dalykas.

Reply
Mr. BM. 2019 6 rugsėjo - 23:13

Skamba įdomiai toks patarimas, deja niekada neturėjau progos išbandyti 😀

Reply
Andrius 2019 8 rugsėjo - 12:57

Liuks straipsnis, tik pora sakiniu pataisyk:)
Gal tapti labiau komunikabilus [komunikabilesniu]?
Tik truputį daugiau, [tai] lems labai daug.

Reply
Povilas 2019 17 rugsėjo - 23:29

Labas 🙂

Esu matęs įdomių pafilosofavimų apie tai, kas yra svarbiau: daryti tai, ką mėgsti, ar tapti geru kažkur. Kai tampi kažkur ekspertu (ar tiesiog aukšto lygio), tuomet pasitenkinimas ta veikla labai išauga. Noriu pasakyti, kad čia kartais gali gautis, kas pirmiau višta ar kiaušinis.

Pritariu Dariui. Keisti darbus dažnai yra gerai, ypač tam tikrose profesijose. Pvz., programuotojui nelabai yra kur kilti karjeros laiptais. Architektų reikia labai mažai (lyginant su programuotojų skaičiumi), o projektų vadovai ir jų vadovai dažnai uždirba mažiau netgi. Nebent jie buvo pasamdyti ne iš išorės, bet programuotojai jais tapo.
Be to, kai keičiamas darbas, labai greit auga naujos žinios ir skill’as. Susipažįsti su kitokia metodika ir t.t. Tada užtrunka maždaug metus pilnai viską perkąsti. Tada antrais metais jau gali duoti maksimalią vertę įmonei. Ir antrų metų pabaigoje, pradedi stagnuoti truputį. Tai 2-3 metai geras laikas 🙂

Reply

Parašyti komentarą Atšaukti komentarą

Išsaugoti vardą, el. paštą ir tinklalapį sekančiam kartui

Apie Mus

Apie Mus

Sveiki užsukę į blog'ą, kuriame mes dalinamės patarimais ir patirtimi, kaip sukaupti turto ir pasiekti finansinę nepriklausomybę Lietuvoje! Plačiau apie mus ČIA. Apie progresą ČIA. O apie investicijas ČIA.

Naujienlaiškis

Populiarūs įrašai

  • Geriausias brokeris investavimui į ETF Lietuvoje

    2018 11 rugpjūčio
  • Geriausias brokeris investavimui į ETF Lietuvoje 2019

    2019 28 gegužės
  • BALTIC MUSTACHE PROGRESAS

    2018 3 birželio

Facebook

Facebook

Naujausi komentarai

  • Freedom apie Geriausias Brokeris Investavimui į ETF 2021
  • Mr. BM. apie Balticmustache investicijų portfelis. 2021 apžvalga.
  • Aleksas apie Balticmustache investicijų portfelis. 2021 apžvalga.
  • Mr. BM. apie Balticmustache investicijų portfelis. 2021 apžvalga.
  • Egis apie Balticmustache investicijų portfelis. 2021 apžvalga.
  • Mr. BM. apie Balticmustache investicijų portfelis. 2021 apžvalga.

Atsakomybė

  • Tinklaraščio autoriai stengiasi užtikrinti aukštą pateikiamos informacijos kokybę ir tikslumą, tačiau negarantuoja, kad pateiktoje informacijoje nėra netikslumų.
  • Tinklaraštyje pateikta informacija nėra suprantama kaip investicinių paslaugų teikimas, nėra rekomendacija, siūlymas pirkti, parduoti, turėti ar kitaip disponuoti finansinėmis priemonėmis ar pasinaudoti jų suteikiamomis teisėmis.
  • Už investicinius sprendimus, kurie buvo priimti remiantis tinklaraštyje pateikta informacija, neatsakome.
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

@ BALTIC MUSTACHE. Visos teisės saugomos.