Taip taip, daugelis esate girdėję, jog darbe valgyti savo atsineštą maistą yra naudinga. Tačiau retas, kuris tai daro. Įdomu, kodėl? Juk tai super būdas sutaupyti ir valgyti skaniai tuo pačiu metu!
Šia tema plačiau, pirmajame savo straipsnyje, kalbės Mrs. BM. Nieko nelaukdamas perduodu žodį, o pats skubu užbaigti žadėtą straipsnį apie investavimą į ETF fondus.
Sveiki!
Aš iškart su truputį moterišku straipsniu – apie maistą. Bet tik iš pirmo žvilgsnio… nes pietus valgom gi visi? Visiems tai kažkiek kainuoja pinigo ir laiko? Apie tai kaip Mr. ir Mrs Balticmustache hackin’a, valgo, mėgaujasi ir taupo vienu metu – žemiau.
Taigi, nerandi laiko ryte gamintis maisto visai dienai? Trūksta fantazijos? Savo maistą valgyti darbe „nelygis“? Maitintis valgymo įstaigose daug įdomiau? BULLSHIT! Balticmustache užtikrintai gali pasakyti, kad savo gamintą maistą darbe valgyti:
- sveikiau;
- pigiau;
- greičiau;
- skaniau.
Sveikata?
Iš asmeninės Mrs. Balticmustache pusės, atsineštinio maisto pliusai yra tiesiog neįkainojami. Visu pirma, turime laisvę pasidaryti tris subalansuotus valgymus darbe. Tai ypač aktualu sportuojančiam ir sveikai gyventi norinčiam žmogui. Mr&Mrs Mustache valgo mažesnėmis porcijomis, tačiau dažniau 12/15/18 valandomis. Tokiu būdu išvengiamas persivalgymas, bei noras užkandžiauti snikeriais, krusuanais bei kaloringaisiais sūreliais. Beje, pripratinus kūną vyksta stebuklai – valgai gausiai, daug, skaniai, o svoris neauga, nes kūnas nebekaupia maistinių medžiagų – įpranta, jog po 3 valandų gaus naujų. Antra, dar didesnė nauda – kūnas Jums už tai padėkos, maistas be priedų. Dažnai maistas kavinėse būna persūdomas, naudojamos didelės dozės citrinos rūgšties, o kur dar padažų įvairovė, prastesnė produktų kokybė. Viso to pasekmė: pilvo pūtimas, svorio augimas, įvairios sveikatos problemos. Ar mums tikrai to reikia?
Pinigai.
Paprastas skaičiavimas: vidutiniškai valgant mieste ir darbe išleidžiame apie 10 eurų asmeniui (sriuba+ karštas patiekalas+ gėrimas/desertas+ užkandžiai, kava ir kiti skanėstai be kurių, būkime realistai, tiesiog nesigauna). Per mėnesį ši suma virsta į 200 eurų, per metus – 2 400 eurų. Na ok, šiek tiek pataupote, 2000€. Vistiek atrodo nemažai, bet pagalvokime apie tai, jog dar yra pusryčiai ir vakarienė, savaitgaliai, užkandžių laikas, kavinės. Susidaro tikrai nemaža suma verta didesnės analizės.
O kaip gi sekasi mums? Baltic Mustache šeima per mėnesį ekologiškam, subalansuotam bei sveikam maistui vidutiniškai išleidžia apie 400-450 eurų dviems asmenims: 7.5 euro vienam asmeniui per dieną, įskaičiavus pusryčius, priešpiečius, pietus, pavakarius ir vakarienę. Ir dar savaitgalius bei kavines. Neįtikėtina, bet mes visą dieną valgome už kone dienos pietų kainą valgant mieste. 5 subalansuotus ir sveikus patiekalus! Ar gali būti geriau?
Paskaičiuokime. Dabar 5 patiekalai žmogui dienai kainuoja 7.5€. Per mėnesį tai yra 225€, o per metus 2700€. Išimkime vieną patiekalą ir pakeiskime jį dienos pietumis kavinėje už 6€. Viso per dieną gaunasi 6+6=12€. Per mėnesį 360€, o per metus 4320€. Tai yra 1620€ arba 3240€ (jeigu esate pora) daugiau, nei gaminantis maistą namuose. Sutaupyti 3240€ šeimai! Kasmet 10 metų investuodamas tokią sumą sukaupsi 47 989€!
Laikas?
Jeigu randame laiko nueiti į kavinę, laukti kol padavėja priims užsakymą, tada laukti patiekalo, tada laukti kol padavėja atneš čekį, bei laiką pareiti į ofisą, tad kodėl mes nerandame to paties laiko maistą pasigaminti namuose? Ryte pasigaminti patiekalus užtrunka 30-60 minučių. Jeigu gyveni su antra puse, tai yra 15-30 minučių vienam žmogui. Per pietų pertrauką darbe galėsi ne tik pavalgyti, bet ir pamedituoti! Nespėji ryte? Pasigaminti skanų ir kokybišką maistą galima ir vakare. Tiesiog reikia šiek tiek pastangų ir noro.
Dar truputį
Tad kaip paskatinti save gamintis maistą namuose? Galbūt įsigyti afigienus maisto gaminimo indelius, kurie leis gerai atrodyti, net ir valgant savo maistą? Mrs. Mustache naudoja tokius maisto indelius iš Saulėtos Virtuvės. Beje, ten žiauriai daug gerų receptų!
Būtent šios firmos indeliai pasižymi dideliu patvarumu, nes yra pagaminti iš atsparaus plastiko, kuriame nėra nuodingojo BPA. Indelius galima šildyti mikrobangų krosnelėje, plauti indaplovėje ar netgi šaldyti šaldiklyje. Tokiais stilingais indeliais galėsi džiaugtis kone visa gyvenimą! Ši maisto indeliu firma sukurė tiesiog tobulų spalvų spalvų indelius – jų įvairovė sužavės net ir pačius išrankiausius.
Na O Mr. Balticmustache į dizainą žiūri šiek tiek paprasčiau ir šiam reikalui naudoja pigesnes, tačiau technine prasme taip pat saugias ir patogias maisto dėžutes iš IKEA parduotuvės.

Foto: IKEA
Trūksta fantazijos ką valgyti darbe? Sek mus instagram paskyroje, ten dalinamės super skanaus maisto idėjomis ne tik pietums, bet ir šiaip maloniam gyvenimui.
Lauksim Tavęs.
P.S. kartais mėgstame cheat’inti ir darytis picas iš vakaro, o ryte tik įmesti iškepti. Arba kepti jautienos steikus, jie iškepa per 8 minutes. Variantų daug, belieka tik imti ir daryti!
Mrs. Balticmustache
11 komentarai
labai skaniai viskas atrodo,
bet klausimas kaip toki maista pasisildote? ar tik mesa sildote ar su visom darzovem lapais dedat i mikrobange?:)
ačiū
Labas, Andriau,
Dėkui. Ne tik atrodo, bet ir yra skanu!
Pas mus ofise yra mikro bangų krosnelė, nors ir ne pats geriausias variantas, bet naudojamės.
Kad būtu skanu, šildomus ir nešildomus produktus susidedam i atskirus skyrelius, darbe pasišildom, ir tik tada jau dedam į lėkštę valgymui. Simple 🙂
Hmm.. na zinokit 400-500€/men visai neatrodo „mustašiškai” 🙂 Pasigirsiu: 4 asmenu seima, valganti beveik tik savo maista, plius vedant buhalterija dazniausiai tingima skirstyti dantu pastas, buitine chemija ir kitus dalykus perkamus toje pacioje parduotuveje – metu vidurkis gaunas apie 250-270€/men 8)
Antra – o kas gi blogo mikrobangeje? 🙂 Nemaciau dar ne vieno rimto tyrimo, tik delfio lygio straipsnius apie vandens strukturas, baisiuosius elektromegnetinius laukus ir pan. erezijas.
Pilnai sutinku, kad mums yra kur pasistengti! Žiūrėsime kur ateitis mus nuves 🙂
O mikro bangų krosnelės blogis ir tas, kad maistas praranda savo skonines savybes. T.y pašildytas maistas orkaitėje dažnu atveju yra skanesnis nei mikro bangų krosnelėje. Juk gyvenimas privalo būti skanus? 😀
ne visi maisto produktai gerai reaguoja i trinti, mikrobangos judina daleles, taip trintis susildo maista 🙂 o ne pacios mikrobangos, gal del to i nukencia skonis kazkiek.
Na jo, del skonio nepasigincysi 🙂
Ir dar klausimelis ar teisingai supratau, kad gaminat kasdien?
Taip, gaminamės kasdien. Čia Mrs. BM nuopelnas, nes tam reikia labai nemažai valios, kurios man pritrūksta.
Kartais būna, kad viso nusinešto maisto nesuvalgom, tai tada pabaigiam vakare, arba nešamės ir valgom kitą dieną 🙂
Aš irgi manau, kad vietos taupyti yra. Mes tris suaugę asmenys laisvai į 300 telpame ir manau sveiko maisto. Neperkame padažų, majonezų, pusfabrikačių ir raudonos mėsos. Žuvis, paukštiena, daržovės – viskas iš parduotuvės, jokių lauktuvių iš kaimo. Buhalterijos nevedu, tik kartais pasitikrinu, įsitikinti, kad teisingai jaučiu. Aš skaičiuoju tik metinį prieaugį, išlaidos neplanuojamos ir neapskaitomos, nematau prasmės, nes esu labai labai neišlaidus ir nereiklus.
Na straipsnyje nepaminėta, bet suma (~450€) yra kartu su išlaidomis kavinėse ar kelionėse. Tai yra bendros išlaidos visam maitinimuisi. Maistui prekybos centre išleidžiam 350€. Mini pasiteisinimas 🙂
O išlaidas visgi rekomenduočiau sekti. Jeigu ne maisto, tai kitoje srityje atradimų bus tikrai!
OT: kada straipsni apie ETF planuojat isleist? 😀
Labas, Rokai,
Dėl šio straipsnio patiriu nemažą spaudimą is skaitytojų:D Labai stengiuosi kuo greičiau, tikiu kad ateinančią savaitę bus. Ten tiek daug ko pasakyti, o norisi paprastai 🙂
Valgau tik kartą per dieną, tad darbe valgyti nereikia, užtenka namie gaminto maisto, per 2020m. išėjo 1620eur arba 135eur/mėn žmogui.
Papildomai vidutiniškai kas savaitę vienas „mealas” restorane arba užsisakant į namus, per metus 460 eur arba 38 eur/mėn, tai viso 135+38 = 173 eur/mėn. žmogui 🙂